Почетна Тагови мутирање

Таг: мутирање

Научниците предупредуваат дека можеби и домашните миленици ќе треба да се...

0
Откако почна пандемијата на корона вирусот се води расправа за тоа дали и домашните миленици се ризична група која може да се зарљази со...

Нова студија открива дека корона вирусот не мутирал премногу и доволна...

0
Во голема студија спроведена на примероци од над 27.000 луѓе кои биле заразени со новиот корона вирус во светот научниците спроведоа генетска анализа на...

Кинеските доктори предупредуваат дека корона вирусот се менува и станува поопасен

0
Кинески доктори објавија дека забележале дека корона вирусот се менува, што би можело да го отeжне пронаѓањето лек или вакцина за заразната болест. Како...