Почетна Тагови навигациски систем

Таг: навигациски систем

Кинеската верзија на GPS ќе биде готова идната година

0
Кинезите не сакаат да зависат од американскиот GPS и идната година после две децении развој ќе биде довршена нивната верзија на глобален навигациски систем....