Почетна Тагови наногенетатор

Таг: наногенетатор

Нови хибридни соларни панели собираат енергија од дождовните капки

0
Тим од кинески инженери креираа нов вид хибридни соларни панели кои можат да собираат енергија од дождовните капки. Оваа нова технологија работи со помош...