Почетна Тагови нанотехнологија

Таг: нанотехнологија

ВИДЕО: Како само еден човек може да исчисти целосно загадено езеро?

0
Марино е млад човек кој одлучил самостојно да го реши проблемот со загадувањето на езерата во светот. Според најновите податоци, дури 40% од езерата...