Почетна Тагови наноцевки

Таг: наноцевки

Нов паметен завој може во реално време да спречи појава на...

0
Сите знаеме колку се ефикасни завоите за покривање рани, но малкумина помислуваат на потенцијалот на завојот за детекција на инфекции. Според неодамнешно истражување објавено...