Почетна Тагови наставна програма

Таг: наставна програма

Училиштата во Англија ќе добијат нов предмет – внимателност

0
Учениците во Англија веќе учат математика, науки и историја, но стотици училишта во земјата се подготвуваат да го прошират наставниот план со нов предмет...