Почетна Тагови настинка

Таг: настинка

Amazon развива вакцина за настинка

0
Додека светот се бори со корона вирусот, а научниците напорно работат на тоа што побрзо да направат или да тестираат вакцина која би го...

Зошто сме почесто болни кога надвор е ладно?

0
Со доаѓањето на зимата се зголемува ризикот да се разболите. Иако ладното време само по себе не предизвикува настинка или грип, вирусите подолго време...