Почетна Тагови нафтено поле

Таг: нафтено поле

Иран откри ново нафтено поле

0
Претседателот на Иран, Хасан Рохани, соопшти дека на југот на земјата е откриено ново наоѓалиште на нафта, кое според проценките содржи околу 50 милиони...