Почетна Тагови најбогат Хрват

Таг: најбогат Хрват

Мате Римац стана најбогатиот Хрват

0
Мате Римац стана најбогатиот Хрват откако во неговата компанија влегоа Hyundai и Kia. Економистот Ивица Бркљача пресмета, според информациите за сопственичката структура на Rimac...