0.1 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020
Почетна Тагови највисок врв

Таг: највисок врв

Шведска го изгуби највисокиот врв поради глобалното затоплување

Кебнекаисе, највисокиот врв во Шведска, стана жртва на глобалното затоплување. Научниците известија дека глечерот на планинскиот врв се намалува поради се повисоките температури на...

НАЈПОПУЛАРНИ