Почетна Тагови највреден бренд

Таг: највреден бренд

Apple повторно стана највреден бренд во светот

0
Apple ја презеде титулата највреден бренд во светот од Amazon по прв пат после пет години доминација на е-трговецот. Вредноста на технолошкиот гигант минатата...

Turkish Airlines прогласен за највреден турски бренд

0
Turkish Airlines - турскиот авиопревозник чиј главен адут е тоа што лета до најмногу дестинации во светот од било која друга авиокомпанија, е прогласен...

Amazon стана највредниот бренд во светот – 150 милијарди долари

0
Amazon е новиот највреден бренд во светот според извештајот на Brand Finance Global 500. Компанијата успешно се позиционираше пред своите главни конкуренти Apple и Google благодарение...