Почетна Тагови најкраток лет

Таг: најкраток лет

Најкраткиот меѓународен лет трае само осум минути

0
Само осум минути трае летот на најновата авио-линија од Аруба, карипскиот остров под суверенитет на Холандија до градот Пунто Фихо во северниот дел на Венецуела....