13.7 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови најнаселени градови

Таг: најнаселени градови

Овие ќе бидат топ 10 најнаселени градови во 2030 година

Популацијата на Земјата постојано расте и се прценува дека до 2050 година на нашата планета ќе има 10 милијарди луѓе. Ова се информации кои...

НАЈПОПУЛАРНИ