Почетна Тагови најпосетуван град

Таг: најпосетуван град

Бангкок е најпосетуваниот град во светот

0
Според индексот Global Destination Cities Index на Mastercard  за 2019 година, Бангкок се најде на врвот на листата како град кој го посетиле најмногу интернационални...