Почетна Тагови НБА

Таг: НБА

НБА тим ќе дава плата во криптовалути

0
Американскиот кошаркарски клуб Сакраменто Кингс станува првата сериозна спортска франшиза која на своите играчи и на другите вработени ќе им дава плата во биткоин....

Вештачка интелигенција ќе им помага на кошаркарските тренери да ги планираат...

0
Посебниот софтвер за следење на движењата на играчите и нивните акции, анализата на се што се случува на теренот, како и деталното следење на...