Почетна Тагови невидлив систем за заклучување

Таг: невидлив систем за заклучување

Швајцарска истражувачка создаде невидлив систем за заклучување врати

0
Евгенија Гилштајн, истражувач од швајцарскиот истражувачки институт EMPA, создаде невидлив систем за заклучување на врата, кој на крадците и провалниците им го отежнувља влегувањето...