Почетна Тагови негативна камата

Таг: негативна камата

Швајцарската банка Credit Suisse воведува негативна камата

0
Швајцарската банка Credit Suisse е последна во низата швајцарски банки кои на тамошните клиенти им наплаќаат негативна каматна стапка на штедните депозити. Како што...