Почетна Тагови Непал

Таг: Непал

Непал годинава исчисти 10 тони отпад од Монт Еверест

0
Годинава Непал отстрани 10 тони отпад од Монт Еверест. Природата на планината била недопрена кога Едмунд Хилари и Тензинг Норгеј прв пат се искачиле...

Роботот Софија сака да се искачи на Монт Еверест

0
Најнапредниот робот со вештачка интелигенција во светот, Софија, имаше самостојно обраќање на конференција во рамките на програмата организирана од Програмата за развој на Обединетите...