-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови нетранспарентност

Таг: нетранспарентност

Расте вредноста на јавните набавки во скопските општини, но и нетранспарентноста

Денес, беа претставени резултатите од мониторингот на јавните набавки на локалните самоуправи во Скопскиот регион за 2018 година, спроведени во Проектот „Зајакнување на транспарентноста и отчетноста на општините...

НАЈПОПУЛАРНИ