6.1 C
Skopje
вторник, декември 10, 2019
Почетна Тагови нетранспрарентност

Таг: нетранспрарентност

Франција го казни Google со 50 милиони евра поради нетранспарентност

Регулативата на ЕУ за заштита на податоци е релативно нова, но Google веќе има проблеми поради наводно прекршување на правилата. Францускиот регулатор CNIL го...

НАЈПОПУЛАРНИ