Почетна Тагови неутрализација

Таг: неутрализација

Јапонски научници тврдат дека озонот може да го неутрализира корона вирусот

0
Научници од Медицинскиот универзитет Фуџита велат дека докажале дека гасот озон во концентрации од 0,05 до 0,1 ppm, нивоа кои се сметаат за безопасни...