Почетна Тагови никулци

Таг: никулци

Кинескиот памук не ги преживеа ниските температури на Месечината

0
Никулците од памук кои изникнаа на Месечината во рамките на кинескиот биолошки експеримент не ги преживеаја ниските ноќни температури. Откако Кинезите се пофалија дека...