Почетна Тагови Нил Харбисон

Таг: Нил Харбисон

Британецот Нил Харбисон стана првиот официјален киборг во светот

0
Британецот и авангарден уметник Нил Харбисон, благодарение на вградената антена во черепот, стана првиот официјален киборг во светот. Харбисон открива дека е роден како...