Почетна Тагови Нова Градишка

Таг: Нова Градишка

Хрватска го доби првиот ресторан кој на луѓето кои не можат...

0
Дваесет и едногодишната претприемачка Дора Вукшиќ отвори ресторан за брза храна во Нова Градишка. Тој ресторан е првиот во Хрватска кој ја подарува храната...