Почетна Тагови Нов Јужен Велс

Таг: Нов Јужен Велс

Австралија е првата земја во светот која ќе воведе камери за...

0
Експерти од Нов Јужен Велс тврдат дека кај возачите кои непрописно ги користат мобилните телефони  во текот на возењето ризикот од сообраќајна незгода е...