Почетна Тагови номофобија

Таг: номофобија

Се плашите да останете без мобилниот телефон? Проверете дали имате номофобија

0
Номофобијата претставува страв да не останеме без мобилниот телефон или без сигнал на нашиот уред. Ви звучи познато, нели? Оваа фобија за првпат официјално се...