Почетна Тагови нопал

Таг: нопал

ВИДЕО: Мексико тестира биогориво направено од кактуси

0
Мексиканска компанија направи гориво од сомлени кактуси и сега го тестира на возила. Кактусот нопал расте на места коишто се премногу суви за да...