Почетна Тагови нуклеарна централа

Таг: нуклеарна централа

Се гради најмалата нуклеарна централа во светот

0
Додека светот се соочува со предизвикот преминување на зелени извори на енергија, некои еколози велат дека е време да ја прифатиме нуклеарната енергија. Тие...