Почетна Тагови обновливи материјали

Таг: обновливи материјали

ИКЕА до 2030 година ќе користи само обновливи и рециклирани материјали

0
Најпознатиот шведски малопродажен синџир ИКЕА до 2030 година сака да почне да користи само обновливи и рециклирани материјали во производството. Компанијата сака сиот мебел...