Почетна Тагови обратни соларни панели

Таг: обратни соларни панели

Нови „обратни“ соларни панели генерираат струја ноќе

0
Денешните соларни панели не функционираат ноќе од очигледни причини, но истражувачи на Универзитетот Калифорнија веруваат дека пронашле ново решение кое ќе им овозможи на...