Почетна Тагови огноотпорност

Таг: огноотпорност

Кинески научници создадоа градежен материјал отпорен на силен оган

0
Кинески научници создадоа градежен материјал отпорен на силен оган, кој може да издржи пламен од приближно 1.300 степени Целзиусови. Истражувачи од Универзитетот за наука...