Почетна Тагови ограничување

Таг: ограничување

WhatsApp се бори против ширењето дезинформации – го ограничи бројот на...

0
WhatsApp го ограничи бројот на луѓе на кои можете да им пренасочите една иста порака одеднаш со цел да се спречи ширењето дезинформации. Според...

Кинеската компанија Tencent претстави радикално решение за ограничување колку децата ќе...

0
Кинеската влада сака да ја намали зависноста кај децата од видеоигри затоа што младите во земјата, но и во целиот свет поминуваат премногу време...