Почетна Тагови одаточен центар

Таг: одаточен центар

Microsoft постави свој податочен центар во морето во Шкотска

0
Компанијата Microsoft го постави својот податочен центар во морето во Шкотска. Целта на Мicrosoft е да провери дали податочниот центар може да заштеди енергија...