Почетна Тагови одвојување

Таг: одвојување

Санта мраз тешка 315 милијарди тони се одвои од Антарктикот

0
Санта мраз тешка 315 милијарди тони се  одвои вчера од ледената плоча Амери на Антарктикот. Според написите, се чини дека одвојувањето сепак нема врска...