Почетна Тагови одликување

Таг: одликување

Високо одликување за Светозар Јаневски од финската држава

0
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски,...