Почетна Тагови однесување

Таг: однесување

Кина ќе ги оценува жителите – за добро однесување има награди,...

0
Кинеската влада планира до 2020 година да покрене систем за оценување на сите 1,3 милијарди жители. Уште во 2014 година кинеското Државно собрание објави...