Почетна Тагови одржливо гориво

Таг: одржливо гориво

Британски научници направија одржливо гориво од пиво

0
Британски хемичари од Универзитетот во Бристол направија први чекори кон создавање на одржливо гориво со пиво како клучна состојка.  Познато е дека етанолот не е...