Почетна Тагови одржлив развој

Таг: одржлив развој

„Кока кола ХБЦ“ и Пивара Скопје повторно прогласени за европски лидери...

0
„Пивара Скопје“, заедно со останатите членки на „Кока кола ХБЦ“ групацијата повторно го освоија првото место во европската индустрија за пијалаци, според остварените резултати...

Пивара Скопје – лидер во постигнување на целите на одржлив развој

0
Пивара Скопје ја доби годинешната награда „Предводници на Целите за одржлив развој“ на Обединетите Нации. Со наградата која се доделува во рамки на проектот...