0.2 C
Skopje
понеделник, декември 16, 2019
Почетна Тагови Октоберфест

Таг: Октоберфест

Научници открија дека за време на Октоберфест се испушта дури тон...

Повеќе од шест милиони посетители годишно го посетуваат германскиот град Минхен за да уживаат во Октоберфест, двонеделниот фестивал на пивото. Во текот...

НАЈПОПУЛАРНИ