Почетна Тагови олигосахариди

Таг: олигосахариди

Мајчиното млеко повеќе не е само за бебиња туку и суплемент...

0
Глобалниот хемиски гигант DowDuPont Inc. и компанијата BASF SE инвестираат милиони во производство на шеќер кој природно се наоѓа во мајчиното млеко. Производителите на...