Почетна Тагови олово

Таг: олово

Научници направија невидливо мастило кое се активира при контакт со сол

0
Научници направија нова форма на невидливо мастило, но има еден проблем - може да е токсично. Невидливите мастила или паметните мастила може да се...

Единаесетгодишно девојче е најдобар млад научник во САД

0
Единаесетгодишната Гитанџали Рао ја заслужи титулата „Најдобар млад научник на САД“ кога победи на годинашниот престижен натпревар Discovery Education 3M Young Scientist Challenge. Гитанџали...