Почетна Тагови онколог

Таг: онколог

Поранешниот главен онколог на СЗО тврди: корона вирусот ќе исчезне сам...

0
Корона вирусот може да исчезне сам по себе пред да се појави какви било вакцина, изјави Карол Сикора, академик и бивш главен онколог на...