Почетна Тагови операттивен систем

Таг: операттивен систем

Новиот оперативен систем Android 9.0 Pie конечно стигнува на мобилните платформи

0
Android Pie официјално е името на новиот оперативен систем на Google, кој сега е достапен само на Pixel и Essential мобилните уреди, но до...