Почетна Тагови оптички интернет

Таг: оптички интернет

Nokia и Vodafone претставија нов оптички интернет со брзина од 100...

0
Nokia и Vodafone завршија со тестирањето на нова широкопојасна технологија која овозможува неверојатна брзина на интернетот од 100 гигабита во секунда на една бранова...

Нова неодолива понуда од НЕОТЕЛ: Оптички квалитет, оптичка брзина и оптичка...

0
  Технологијата на поврзување со оптички кабел во моментов е најсовремениот начин на поврзување на интернет. Преку неа, интернетот е најбрз и најстабилен, а брзината...