Почетна Тагови Општина Центар

Таг: Општина Центар

Нови 26 енергетско-ефикасни фасади во општина Центар

0
Дваесет и шест згради во општина Центар добија енергетско-ефикасни фасади кои ќе го задржат автентичниот изглед на зградите и боите за кои последниот збор ќе...

Жителите на Центар ќе можат да пријават комунален проблем преку смс...

0
Граѓаните на Центар ќе можат да пријавуваат комунални проблеми во општината преку СМС-порака или на Вибер на телефонскиот број  076-313-387. „Чист Центар е наш заеднички...

Општина Центар дел од акцијата „На работа со велосипед“

0
Општина Центар по повод Меѓународниот зимски ден на одење на работа со велосипед кој се одбележува денес, ги повикува сите жители и своите вработени да...