Почетна Тагови орангутани

Таг: орангутани

Корона вирусот може да ги сотре горилите и шимпанзата на Земјата

0
Пандемијата на корона вирусот може целосно да ги уништи популациите на горили, шимпанза и орангутани на Земјата, предупреудваат научниците. Тие се нашите најблиски „роднини“,...