Почетна Тагови орбита

Таг: орбита

Пентагон успешно тестираше соларен панел во орбитата кој може да испраќа...

0
Научници кои работат во Пентагон успешно тестираа соларен панел со големина на кутија за пица во вселената, а станува збор за прототип на иден...

SpaceX планира да лансира дополнителни 30.000 сателити во вселената

0
Вселенската компанија SpaceX ноедамна доби дозвола за лансирање на 12.000 сателити кои би требало да создадат интернет-мрежа која на сите на Земјата ќе им...

Како ќе изгледа луксузниот одмор во вселената?

0
Проектот на вселенската станица Von Braun е само еден во низата хотели кои наскоро би можеле да полетаат во орбитата, па засега само најбогатите...