21 C
Skopje
сабота, јуни 6, 2020
Почетна Тагови ориз

Таг: ориз

На Филипините може да размените пластичен отпад за ориз

На Филипините можете да направите размена пластичен отпад за ориз. Ова е зачеток на новата шема со цел да се исчисти отпадот од улиците...

Јапонци направија робот кој ќе го чисти плевелот од оризовите полиња

Во североисточниот дел од Јапонија инженерот Тецума Накамура кој работи за јапонскиот производител на автомобили Nissan направи прототип на робот кој ќе може да...

ИКЕА ќе прави производи од рециклирана слама за да се бори...

Со цел да се бори против загадувањето во Индија, најпознатиот шведски малопродажен синџир ИКЕА ќе прави производи од рециклирани отпадни материјали. Секоја зима многу...

Кинески научници создадоа ориз кој расте во солена вода – ќе...

Научници во Кина развија неколку типови ориз кој може да се одгледува во морска вода и на тој начин потенцијално да се создаде доволно...

НАЈПОПУЛАРНИ