Почетна Тагови Оскар

Таг: Оскар

„Медена земја“ во потесен избор за номинации во две категории за...

0
Македонскиот документарен филм „Медена земја“ влезе во потесниот избор на годинешниот номинации за наградата Оскар за најдобар документарец и странски филм. Американската филмска академија го...

Пред вечерашното доделување на најпрестижните статуетки: Oскарите низ призмата на промените...

0
Најголемото признание во филмскиот свет, изминатата 2018 година прослави 90 роденден. Ноќеска по наше време, а локално време за Западниот брег на САД, ќе...

Македонски FX3X повторно дел од тимот кој работеше на филм номиниран...

0
Марвеловиот филм „Одмаздници: Војна на бесконечноста“ доби номинација за Оскар, а во креирањето на неговите визуелни ефекти учествуваше и македонската компанија за анимација и...