Почетна Тагови отпечатоци

Таг: отпечатоци

Јужнокорејски научници направија сензор за отпечатоци кој мери температура и крвен...

0
Сензорите за отпечаток од прст се многу популарен начин за препознавање на корисникот на мобилниот телефон или лаптоп. Меѓутоа, со појавата на трендот екраните...